טיפול שיננית

שמירה על בריאות פה מיטבית היא מעבר לצחצוח ושימוש בחוט דנטלי, ביקורים קבועים אצל שיננית הכרחיים לשמירה על בריאות הפה ויש לתזמן אותם אחת לחצי שנה. הסרת אבנית מסייעת לשמור על בריאות החניכיים ולמנוע מחלות חניכיים על ידי הסרת הצטברות של רובד מוקשה, אשר, אם לא מטופל עלול להוביל לדלקת, דימום ואובדן שיניים. במאמר זה, נחקור מי מבצע הסרת אבנית, באיזו תדירות יש לעשות זאת, מדוע זה חשוב את ההשלכות האפשריות של הזנחת היבט חיוני זה של טיפול שיניים.

מי מבצע טיפול הסרת אבנית?

אבנית, היא רובד מוקשה הנוצר על השיניים עקב הצטברות חיידקים ופסולת. הסרת אבנית מבוצעת בדרך כלל על ידי שיננית או רופא שיניים. שינניות הוכשרו במיוחד לבצע ניקיון יסודי, אשר עשוי לכלול אבנית וליטוש להסרת רובד ואבנית. רופאי שיניים עשויים גם לבצע הסרת אבנית במסגרת בדיקת שיניים מקיפה.

באיזו תדירות יש לבצע טיפול להסרת אבנית?

ההמלצה הכללית היא לבצע הסרת אבנית אחת לחצי שנה, כחלק מבדיקת שיניים שגרתית. עם זאת, אנשים מסוימים עשויים לדרוש ניקוי תכוף יותר, כגון אלה עם היסטוריה של מחלות חניכיים, מעשנים או אנשים עם מצבים בריאותיים ספציפיים.

מדוע חשוב להסיר אבנית?

מניעת מחלות חניכיים

הצטברות אבנית היא תורם משמעותי למחלות חניכיים. מחלת חניכיים יכולה להוביל לדלקת חניכיים, לדימום ובשלבים מתקדמים לאובדן שיניים. הסרת אבנית סדירה עוזרת למנוע מחלות חניכיים.

מניעת עששת

אבנית יכולה גם לתרום לעששת על ידי מתן משטח מחוספס להצטברות רובד, המוביל לחורים. הסרת אבנית מפחיתה את הסיכון הזה.

נשימה רעננה

הצטברות אבנית יכולה ללכוד חיידקים המייצרים ריחות רעים, מה שתורם לריח רע מהפה כרוני. ניקוי קבוע שומר על נשימתך רעננה.

שמירה על אסתטיקה

אבנית יכולה לגרום לשינוי צבע ומראה השיניים ולגרום למראה לא אסתטי.

מה יקרה אם לא נסיר אבנית?

מחלת חניכיים

אבנית שאינה מטופלת עלולה להוביל למחלת חניכיים, המאופיינת בחניכיים נפוחות ומדממות ובניידות פוטנציאלית של שיניים.

עששת

אבנית מספקת סביבה נוחה לשגשוג של חיידקים, מה שעלול להוביל לעששת וחורים בשיניים.

הליטוזיס (ריח רע מהפה)

הצטברות של חיידקים באבנית יכולה לגרום ריח רע מהפה מתמשך.

רגישות שיניים

הצטברות אבנית יכולה לחשוף את שכבת הדנטין הרגישה של השיניים, מה שמוביל לרגישות מוגברת למזונות ומשקאות חמים, קרים ומתוקים.

אובדן שיניים

מחלת חניכיים מתקדמת, המוחרפת על ידי הצטברות אבנית, עלולה לגרום לאובדן שיניים.

לסיכום:הסרת אבנית היא חלק חיוני בשמירה על בריאות הפה. בדיקות וניקוי שיניים קבועים לא רק מונעים בעיות בריאות בפה אלא גם תורמים לחיוך אסתטי ולנשימה רעננה יותר. יש להתייעץ עם רופא שיניים כדי לקבוע לוח זמנים מתאים להסרת אבנית המותאם לצרכי בריאות הפה הייחודיים שלכם.

צור קשר

Open chat
1
היי 👋
איך נוכל לעזור לך היום?
דילוג לתוכן